2x7619FBAA-65CE-40E8-94FA-2FB7C88D9250Доступно в Group 4 CopyGroup 41 Copyx2x2x2EFF7CEFA-E6F8-49AC-9CC6-65A7B4830579x2x2Cow newEye 2Created using Figma8F60A0CF-4163-4B4D-A7CD-D4992B8DB90AF7B68751-3932-4A3C-870C-6F2EA50C54D11E3E171D-4DDF-436F-83C4-B8A3467D4868СКАЧАЙ НА Ресурс 1Group 3Group 3Group 3Group 3Group 3Group 3!Ресурс 1odnoklassnikiCreated using Figma63809FF4-E61A-4E2E-A817-48E0E2AF162DBitmap851B4A74-D267-4F8B-BDE8-9F75FC63A1F7851B4A74-D267-4F8B-BDE8-9F75FC63A1F7Group 2RectangleШэрингCreated using FigmaРесурс 1vkCreated using FigmaGroup 41

Молоко в раціоні малюка

Сьогодні існує кілька думок стосовно часу і доцільності включення незбираного молока в раціон малюка. Давайте їх обговоримо.

Молоко в раціоні малюка

Молоко – джерело життя

Материнське молоко – це те, з чого починається життя усіх ссавців. Люди та тварини вигодовують малят молоком. Тому не варто сперечатися з твердженням, що цей диво-напій є надзвичайно багатим на поживні речовини джерелом харчування. Чого вартий один лише білок, якого в молоці більше ніж у рибі та м´ясі, до того ж він легше засвоюється організмом. Людському організму ця речовина потрібна для формування нових клітин. Білки молока складаються з трьох компонентів: казеїну, альбуміну та глобуліну, які у сирому молоці знаходяться в рідкому стані. Усі білки молока відносяться до групи повноцінних, тобто таких, які мають в своєму складі понад 20 амінокислот.

Варто знати, що ідеальним молоком для дитини віком менше 1 року можна вважати виключно материнське молоко. Воно засвоюється дитячим організмом найкращим чином та оптимально насичує його усіма необхідними поживними речовинами. А з білком коров´ячого молока у маленьких животиків можуть виникнути складнощі, адже дитяча ферментативна система ще недосконала. Трапляється, що у малят виявляється чи розвивається алергія на білок коров´ячого молока, тому варто дуже обережно вводити цей продукт в раціон, а також ретельно обирати, яке саме молоко пропонувати дитині.

Коли пропонувати дитині коров´яче молоко?

Більшість педіатрів сходяться на думці, що найкращий вік для знайомства дитини з коров´ячим молоком – це 1 рік. Якщо маля знаходиться на грудному вигодовуванні, то до цього часу взагалі немає жодної необхідності в іншому, окрім материнського, молоці. Якщо ж ваша дитина харчується адаптованими дитячими сумішами, можна запропонувати їй молоко на кілька місяців раніше. 

Яке молоко обрати?

Багато батьків помиляються, думаючи, що все молоко однакове. Багато хто відрізняє тільки види молока: коров´яче, козине, вівці… Але є ще ціла низка параметрів, які можуть характеризувати молоко одного виду (наприклад, коров´яче). Це жирність, свіжість, ґатунок, наявність чи відсутність мікроорганізмів, кисло-молочних бактерій тощо.

Варто одразу зазначити, що дітям можна давати виключно спеціалізоване молоко для дитячого харчування. Не дивуйтесь, але домашнє чи базарне молоко не варто пропонувати малечі в жодному разі.

По-перше, будь-які продукти, якими ви годуєте дитину, мають бути належної якості і пройти відповідні перевірки. Вдома чи на базарі вам навряд чи вдасться перевірити якість молока. «На око» ви зможете хіба що приблизно оцінити жирність продукту.

По-друге, цільне коров´яче молоко занадто жирне для незрілої дитячої ферментативної системи, воно може перевантажити підшлункову залозу та викликати подальші проблеми зі здоров´ям. У випадку з базарним молоком жирність ви зможете оцінити тільки приблизно, і вона в будь-якому випадку буде вищою за дозволену для маленьких діток.

По-третє, чи знаєте ви напевно, що при збиранні, фасуванні, транспортуванні були дотримані всі санітарно-гігієнічні норми? На місці ви зможете хіба що оцінити, чи свіже молоко, однак не дізнаєтесь, чи є в ньому якісь домішки або чи було воно взяте від здорової корови.

Ось чому маленьким дітям радять давати виключно дитяче молоко, виготовлене на спеціалізованому виробництві. Дитяче харчування проходить величезну кількість перевірок, тому кінцевий продукт має певні гарантії якості. До того ж, молоко для вироблення дитячих продуктів беруть виключно найвищого ґатунку, а також закуповують у перевірених поставників. Перед пакуванням молоко ретельно обробляють, що вбереже вас та вашого малюка від потрапляння туди яких-небудь бактерій.

Варто зазначити, що одним найзручніших та найбезпечніших форматів дитячого молока є молоко в упаковці Tetra Pak. Його обробляють паром методом ультрапастеризації, завдяки якому продукт очищається від усіх бактерій та мікроорганізмів. Крім того, така упаковка надійно захищає те, що в ній знаходиться, від світла, перепадів температур та потрапляння будь-яких сторонніх речовин.

Не обмежуйте свого малюка через нав’язані кимось страхи або власну необізнаність про цей дивовижний продукт. Обирайте якісне дитяче молоко і правильній упаковці - і нехай ваша дитина отримає свою порцію задоволення!

Використані матеріали сайтів liza.ua і tetrapak.com

 


Запитати