2x7619FBAA-65CE-40E8-94FA-2FB7C88D9250Доступно в x2x2x2EFF7CEFA-E6F8-49AC-9CC6-65A7B4830579x2x2Cow newEye 2Created using Figma8F60A0CF-4163-4B4D-A7CD-D4992B8DB90AF7B68751-3932-4A3C-870C-6F2EA50C54D11E3E171D-4DDF-436F-83C4-B8A3467D4868СКАЧАЙ НА Ресурс 1Group 3Group 3Group 3Group 3Group 3Group 3!odnoklassnikiCreated using Figma63809FF4-E61A-4E2E-A817-48E0E2AF162D851B4A74-D267-4F8B-BDE8-9F75FC63A1F7Group 2RectangleШэрингCreated using FigmaРесурс 1vkCreated using Figma

Молоко у спорті допоможе

Ви можете займатися спортом заради задоволення, задля схуднення або зміцнення м'язів, однак правильне харчування у будь-якому із цих сценаріїв відіграватиме не менш важливу роль, аніж фізичні навантаження. І молоко стане для вас відмінним помічником у досягненні вашої мети.

Молоко у спорті допоможе

Харчуйтеся правильно

Продумана і збалансована фітнес-дієта важлива, якщо ви хочете трохи скинути вагу або загалом вести більш активний спосіб життя – так би мовити, включити спорт до свого життєвого графіку, але без фанатизму. У більшості «сумних» випадків, коли ходити до спортзалу припиняють, адже «моє самопочуття і відображення у дзеркалі так само залишають бажати кращого», причиною є неправильне харчування – не вистачає енергії, не спалюються жири, не ростуть м'язи.

Головна помилка – вибір дієти за принципом «щоб схуднути». У випадку з фітнесом і спортом обмежене харчування не тільки не допоможе, але й зашкодить! Рацон має містити і білки, і жири, і вуглеводи, і всі необхідні мікроелементи, плюс достатню кількість рідини. Без комплексу поживних елементів ви ризикуєте отримати виснаження, перевтому, травми і проблеми із травленням. Ваші кращі друзі – зернові, овочі, несолодкі фрукти, нежирне м'ясо, риба, молоко і молочні продукти в цілому.

Білки поспішають на допомогу

Молоко і молочні продукти містять і вуглеводи, і білки, причому в кращому для засвоєння вигляді. Якщо вранці ви не встигли добре поснідати, просто випийте склянку молока за півгодини до тренування.

Молоко відмінно підходить і для так званих «вікон» – «вуглеводного» і «білкового» – які «відкриваються» одразу після тренування. Організм в цей час у стресовому стані і, якщо не відновити кількість втрачених поживних речовин, весь процес спалювання жирів може зійти нанівець. Крім того, саме в цей час усі білки, які отримає ваш організм, будуть використані на зміцнення м'язів.

До речі, ще одне «білкове вікно» відкривається під час сну. Саме тому важливо, всупереч приказці, не віддавати свою вечерю ворогові, а залишити собі – нехай буде легкою і білковою, із включенням нежирних молочних продуктів.

«Важка артилерія»

Якщо ви прагнете не просто позбутися зайвої ваги, але і наростити м'язи, тоді молоко (як завіряють бодібілдери) взагалі є для вас незамінним продуктом. У ньому містяться легкозасвоювані повноцінні білки – казеїн, глобулін, молочний альбумін, які відіграють важливу роль в будівництві м'язів. Крім того, молоко багате на ферменти (лактаза, ліпаза, фосфатаза тощо), які прискорюють біопроцеси в організмі. Важко переоцінити і роль кальцію, який потрібен не лише для кісткової тканин, але й м'язам, особливо при підвищених навантаженнях.

Також молоко після тренування поповнить водні запаси організму (адже молоко на 87% складається з води) і допоможе уникнути зневоднення. Крім того, воно відмінно пригнічує голод. А головне – молоко не вимагає приготування, на відміну від коктейлів і білкових сумішей.

Все в шоколаді

Дослідники кафедри з питань харчування Коннектикутського університету (США) з'ясували, що шоколадне молоко – це продукт, який найкраще відновлює сили після тренування. В ході експерименту дослідники порівняли показники учасників, які випивали шоколадне молоко, з показниками тих, хто вживав спеціальні спортивні вуглеводні напої. У «молочної» команді показники відновлення білка в м'язах і витривалості були кращими!

Шоколадне молоко можна приготувати і своїми силами – потрібно в стакан молока додати чайну ложку какао. Головне – вибрати молоко, в якому збереглися корисні властивості. Адже саме за це спортсмени так цінують цей продукт.


Запитати